5 powodów, by kupować online
Zwroty i Wymiana
Mój profil
Informacje o produktach
Polityka prywatności
Informacje kontaktowe
Bezpieczeństwo
Najczęściej Zadawane Pytania
Informacje o wysyłce
Zakupy Online
Praca
Zamówienia Online
Regulamin Strony
Programy i Usługi
Uwaga Podróbki
Warunki Sprzedaży
Testowanie na zwierzętach

Testowanie na zwierzętach
PRACUJEMY NAD TYM, ABY POŁOŻYĆ KRES TESTOM NA ZWIERZĘTACH
Podobnie jak Ty nienawidzimy faktu, że nadal dochodzi do testów na zwierzętach. Jako koncern kosmetyczny od ponad 20 lat stosujemy alternatywne testy naszych produktów, pozwalające na uniknięcie testowania na zwierzętach. Pomimo, że sami nie przeprowadzamy testów na zwierzętach, nasze produkty lub składniki mogą być testowane na zwierzętach w krajach takich jak Chiny, w związku z obowiązującymi tam regulacjami prawnymi.

M∙A∙C niejednokrotnie podejmował trudne tematy. Także i tym razem chcemy uczestniczyć w ruchu, który położy kres testom na zwierzętach na całym świecie.Wierzymy, że możemy inicjować tę zmianę poprzez finansowanie programów badawczych. Pozwalają one środowiskom naukowców na zastosowanie nowych metod, przyczyniają się także do rozpowszechnienia alternatywnych metod testowania produktów kosmetycznych. Z dumą wspieramy IIVS (Institute for In Vitro Sciences) i razem pracujemy nad tym metody alternatywne były akceptowane i stosowane na całym świecie.

M·A·C dokłada wszelkich starań, aby nasz świat był wolny od okrucieństwa.
FAQ
Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań. Jeśli masz inne pytania, prosimy KLIKNIJ TUTAJ, aby wysłać do nas e-mail, na który odpowiemy. Chcemy rozmawiać na ten temat.
Skoro w Chinach prawo wymaga przeprowadzenia testów na zwierzętach, a Wy tak bardzo przejmujecie się losem zwierząt, dlaczego nie wycofacie się z rynku chińskiego?
M∙A∙C jest ogólnodostępną marką zależy nam na tym, aby sprzedawać produkty naszym fanom na całym świecie. Wierzymy, że uda się zmienić system od wewnątrz.
W jaki sposób M·A·C testuje swoje produkty, aby sprawdzić ich bezpieczeństwo i skuteczność?
Nasze produkty testują ochotnicy, ponadto prowadzimy i zlecamy testy in vitro.
Czy M·A·C posiada ośrodki, w których prowadzone są testy na zwierzętach?
Nie. Nie posiadamy nigdzie na świecie żadnych placówek testujących produkty na zwierzętach.
Czym jest Instytut Badań In Vitro?
Instytut Badań In Vitro (Institute for In Vitro Sciences - IIVS) rozwija oraz wprowadza programy w krajach, w których testy in vitro nie są uznawane. Ich celem jest edukacja środowiska naukowego uświadamiająca mu zweryfikowane naukowo bezpieczeństwo stosowania tych metod. Jesteśmy dumni mogąc ogłosić naszą współpracę z Instytutem Badań In Vitro, której celem jest pomoc w ustanowieniu alternatywnych metod testowania globalnym standardem. Finansując międzynarodowy program Instytutu Badań In Vitro (IIVS’s International Outreach Program - IOP), pracujemy nad zmianą w tej kwestii. Program zapewnia szeroki wachlarz działań wspierających, w tym pomoc techniczną w formie wykładów, warsztatów i szkoleń praktycznych dla krajów, które wykorzystują testy na zwierzętach w celu określenia, czy produkty i ich składniki są bezpieczne.
Co oznacza “regulacje prawne”?
Niektóre instytucje naukowe lub organy regulacyjne mogą nadal przeprowadzać lub wymagać przeprowadzenia testów produktów kosmetycznych lub ich składników na zwierzętach w celu wykazania bezpieczeństwa użytkowania.
Na przykład, przed importowaniem jakichkolwiek produktów do Chin, rząd Chin wymaga od wszystkich importerów kosmetyków zapłaty za wykonanie testów na zwierzętach, które przeprowadza upoważnione do tego przez rząd laboratorium w Chinach.