5 powodów, by kupować online
Zwroty i Wymiana
Mój profil
Informacje o produktach
Polityka prywatności
Informacje kontaktowe
Bezpieczeństwo
Najczęściej Zadawane Pytania
Informacje o wysyłce
Zakupy Online
Praca
Zamówienia Online
Regulamin Strony
Programy i Usługi
Uwaga Podróbki
Warunki Sprzedaży
Testowanie na zwierzętach

ŚWIADOMY KONSUMENT
ETYKIETA PRODUKTU

Od wieków produkty kosmetyczne dawały przyjemność i pielęgnowały urodę milionów ludzi na świecie.

W obecnych czasach dostępna jest szeroka oferta produktów do makijażu, pielęgnacji skóry i włosów oraz produktów zapachowych, które powodują, że wyglądasz i czujesz się lepiej. Istnieje wiele produktów, które możesz wybrać -każdy ma inne przeznaczenie, efekty oraz składniki, które sprawiają, że jest unikalny, skuteczny i przyjemny w użyciu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że oznaczenia kosmetyków mogą wydawać się niezrozumiałe. Dlatego utworzyliśmy poradnik, który pomoże Ci zrozumieć różne symbole i oznaczenia znajdujące się na Twoich ulubionych produktach.

INNE SYMBOLE LUB INFORMACJE, KTÓRE MOŻESZ ZOBACZYĆ NA ETYKIETACH NASZYCH PRODUKTÓW
Obejmują one:

1) IDENTYFIKACJA PRODUKTU: oznaczenie rodzaju produktu.

2) ZAWARTOŚĆ NETTO: ilość produktu w opakowaniu. Informacja o ilości jest gwarancją, że produkt został przygotowany zgodnie z systemem miar stosowanym w Unii Europejskiej (UE).

3) SKŁADNIKI PRODUKTU: zawiera listę wszystkich składników wykorzystanych w formule według ich stężenia w malejącej kolejności. Jest to szczególnie istotne dla osób, które poszukują lub chcą uniknąć określonego składnika. Dodatkowo, obecnie lista składników uwzględnia różne komponenty składników zapachowych, które dotychczas nie były wymieniane, dlatego może być nieco dłuższa. Jest to ważna informacja dla niewielkiej grupy osób, które mogą być uczulone na niektóre komponenty zapachów.

4) SPOSÓB UŻYCIA: zawiera informacje, na jakie miejsca, jak i kiedy należy stosować dany produkt.

5) NAZWA / ADRES PRODUCENTA LUB DYSTRYBUTORA: zawiera informacje o nazwie producenta oraz adresie producenta lub dystrybutora. Adres w Londynie oraz kod pocztowy są podkreślone w celu wskazania głównego biura do kontaktu w UE. Na ten adres można wysyłać zapytania dotyczące produktu.

6) KRAJ POCHODZENIA: kraj, w którym wytworzono produkt.

7) Określa zalecaną liczbę miesięcy używania produktu po jego pierwszym otwarciu i zastosowaniu, pod warunkiem, że był on przechowywany w standardowych warunkach i nie był poddawany działaniu wysokiej temperatury. Na przykład (24M) oznacza, że produkt powinien być wymieniony po (24 miesiącach) od pierwszego otwarcia. Liczba „Okres po otwarciu" różni się w zależności od rodzaju produktu kosmetycznego.

8) Oznacza, że nasza firma bierze udział w europejskich programach utylizacji oraz ponownego użycia wszystkich elementów opakowań.

Inne symbole oraz oznaczenia, które mogą znaleźć się na naszej etykiecie:

9) OSTRZEŻENIA / UWAGI: zawiera informacje, co można lub czego nie można robić z produktem.

10) Informuje, że dodatkowe informacje znajdują się w opakowaniu, na przy kład na ulotce, kartce czy przywieszce.

Fakty, które warto znać:

• Testowanie bezpieczeństwa naszych produktów wymaga współpracy ekspertów z różnych dziedzin nauki w celu zapewnienia doskonałości oraz najwyższej jakości oferowanych produktów.

• Nasze produkty zawierają składniki najwyższej jakości. Poziomy stężenia wszystkich składników w naszych produktach są bezpieczne dla użytkownika.

• Nasza firma w pełni przestrzega przepisów dotyczących oznakowania , ustanowionych w 7. Poprawce do Dyrektywy Unii Europejskiej o Produktach Kosmetycznych.