MAC BEAUTY FAQ

Puder prasowany - wskazówki jak stosować i czym nakładać.

Oto kilka wskazówek, jak nakładać puder prasowany, aby utrwalić makijaż. Jeśli zależy Ci na efekcie nieskazitelnej, matowej skóry o naturalnym blasku, weź pod uwagę bazę do makijażu, sposób użycia akcesoriów i miejsce, w którym nakładasz produkt. Pudry do twarzy mają wiele zalet, takich jak rozmycie linii i rozświetlenie skóry. Zanim nałożyć puder na zakończenie makijażu, pomyśl o efekcie, jaki chcesz uzyskać.

Zawsze nakładaj puder na końcowym etapie. Dlatego często mówi się o pudrze wykańczającym lub utrwalającym. Po jego nałożeniu bardzo trudno jest zmienić cokolwiek pod spodem bez całkowitego usunięcia makijażu.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE NAKŁADANIA PUDRU

Technika aplikacji zależy od rodzaju cery i od tego, jaki chcesz osiągnąć efekt. Baza, którą tworzysz, nakładając podkład i korektor, decyduje o sposobie nakładania pudru prasowanego lub sypkiego. Przyjrzyjmy się różnym wykończeniom podkładów i potencjalnej metodzie aplikacji tak, by make up prezentował się jak najlepiej.

Najważniejszą rzeczą, którą powinnaś zrobić przed nałożeniem pudru, jest upewnienie się, że na twarzy nie zostały ślady pędzla ani nie ma miejsc ze zbrylonym podkładem, na których puder mógłby osiąść. Dokładnie przyjrzyj się twarzy w lustrze. Możesz użyć mgiełki do twarzy w celu utrwalania, aby spryskać bazę, pozostawić do wyschnięcia, a następnie wziąć czysty pędzel do podkładu i rozetrzeć wszelkie linie lub ślady. Korektor pod oczami możesz wygładzić palcem i delikatnie usunąć w ten sposób nadmiar produktu przed nałożeniem pudru. Używaj pudru pod oczy tylko wtedy, gdy dokładnie skorygowałaś już cienie pod oczami i przebarwienia. Ze względu na wysuszające właściwości pudru, jego zastosowanie może sprawić, że drobne zmarszczki wokół oczu staną się bardziej widoczne. Korektor pod oczy znacznie lepiej niż podkład wypełni zadanie ukrycia niedoskonałości w okolicy oczu.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PODKŁADU KRYJĄCEGO

W przypadku podkładu kryjącego należy wziąć pod uwagę dwie kwestie. Czy chcemy zachować efekt krycia, czy jest to tylko baza pod pudrowy podkład kryjący, który zastosujemy w kolejnym kroku? Jeśli wybieramy podkład kryjący, powinniśmy użyć lekkiego, kompaktowego pudru i miękkiego, puszystego pędzelka do makijaży. Jeśli podkład kryjący jest matowy i przeznaczony dla cery normalnej, puder można lekko rozpylić na całej powierzchni twarzy. Jeśli masz cerę mieszaną, możesz delikatnie przypudrować strefę T, unikając przesuszonych obszarów. W przypadku cery tłustej możesz zastosować produkt na całej twarzy. Następnie użyj gąbki do makijażu, wklepując więcej produktu w miejsca ze skłonnością do przetłuszczania się. Tę samą technikę z użyciem gąbki można zastosować w każdym przypadku problemu z błyszczącą strefą T.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PODKŁADU WYSOKO KRYJĄCEGO

Jeśli zdecydowałeś się użyć pudru o wysokim stopniu krycia i podkładu kryjącego, powinnaś użyć czystego podkładu w kolorze skóry. Podkład wyrównuje koloryt skóry i wygładza ją. Ponieważ podkład w pudrze ma więcej pigmentem, uważaj, aby nie nałożyć zbyt dużo produktu zbyt wcześnie. Użyj podobnej techniki, jak opisana powyżej. Weź duży pędzel do twarzy z miękkim, elastycznym włosiem. Lekko przypudruj całą twarz; dzięki temu równomiernie rozprowadzisz puder i będziesz mieć lepszą kontrolę nad całym procesem aplikacji. Po nałożeniu pierwszej warstwy będziesz wiedzieć, czy czynność należy powtórzyć. Jeśli potrzebujesz więcej matowania w niektórych obszarach, takich jak strefa T, nałóż trochę więcej pudru tylko w tym obszarze. Alternatywnie możesz osiągnąć lepszy efekt krycia, używając gąbki do makijaży. Jeśli poświęcisz chwilę na zastanowienie się podczas nakładania kolejnych warstw pudru, bez trudu osiągniesz efekt naturalnego wyglądu.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PODKŁADU ŚREDNIO KRYJĄCEGO

Aby uzyskać średni i pełny stopnień krycia, takie samo wykończenie oznacza użycie lekkiego pudru do twarzy z minimalną ilością pigmentów. Zastosowanie mają wszystkie omówione już techniki. O ile nie zależy Ci na najmocniejszym efekcie kryjącym, nie zaleca się stosowania podkładów w pudrze o takim stopniu krycia, jak podkład w płynie. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym kryciu, nałóż pudrowy podkład na płynną bazę za pomocą płaskiego pędzla z gęstego włókna. Wciśnij puder w podkład, zaczynając od strefy T i rozprowadzając go po kościach policzkowych, czole i podbródku. Użycie ruchu dociskającego oznacza, że nie będziesz przesuwać ani podnosić produktu nałożonego pod spodem. Pudry transparentne stosowane w ten sam sposób jak powyżej są odpowiednie dla każdego rodzaju cery i przy wszystkich rodzajach wykończenia podkładów.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PODKŁADU ROZŚWIETLAJĄCEGO

Jeśli używasz podkładu rozświetlającego, użyj pudru tylko w strefie T. To sprawi, że także na policzkach pojawi się naturalny blask. Dotyczy to wszystkich rodzajów cery. Ważne, by wiedzieć, że bardziej rozświetlający podkład będzie bardziej wilgotny w dotyku. Możesz zauważyć, że Twój puder ciemnieje na tego typu podkładach. W takim przypadku potrzebny jest puder prasowany w odcieniu jaśniejszym lub półprzezroczystym. Puder mineralny jest dobrą opcją do rozświetlania bazy w płynie. Puder na bazie mineralnej będzie dobrze współpracował z podkładem w płynie, naśladując jego naturalny ruch na skórze.


NAJLEPSZE PUDRY DO SUCHEJ SKÓRY

Sucha skóra wymaga wyjątkowego traktowania. Odkryj 4 pudry idealne do suchej cery:


STUDIO FIX POWDER PLUS FOUNDATION

MINERALIZE SKINFINISH NATURAL

BRONZING POWDER

STUDIO FIX PERFECTING
POWDER
STUDIO FIX POWDER PLUS FOUNDATIONMINERALIZE SKINFINISH NATURALBRONZING POWDERSTUDIO FIX PERFECTING POWDER

Nie wysusza

-

Do wszystkich typów cery

-

12 godzin trwałości

-

159 zł

SHOP

Świetny do konturowania

-

Do wielu odcieni i tonów cery

-

Zawiera Multi-Mineral Complex

-

169 zł

SHOP

Testowany dermatologicznie

-

Testowany oftamologicznie

-

Nie powoduje trądziku

-

130 zł

SHOP

Redukuje widoczność porów

-

Utrwala makijaż

-

Kontroluje wydzielanie sebum

-

140 zł

SHOP

UŻYWAJ IDEALNEGO PĘDZLA DO NAKŁADANIA PUDRU

Pędzle do pudru mają różne kształty dla różnych obszarów twarzy. Duży pędzel do makijaży o zaokrąglonym kształcie pokryje większą powierzchnię. To świetny pędzel do lekkiego rozpylenia pudru na całej twarzy, najczęściej określany jako pędzel brązujący. Średniej wielkości pędzel o zaokrąglonym kształcie jest dobry zarówno do lekkiego przypudrowania całej twarzy, jak i konkretnych obszarów, takich jak strefa T. Ten rodzaj pędzla do twarzy jest najczęściej określany jako pędzel do różu. Skóra mieszana, sucha i odwodniona czerpie więcej korzyści z miękkich, małych, wypukłych pędzli. Tego typu małe pędzelki do makijażu używane głównie do rozświetlania sprawiają, że puder można umieścić dokładnie tam, gdzie jest potrzebny. Używanie małego pędzelka pomaga uniknąć przesuszenia obszarów twarzy podatnych na brak odpowiedniego nawilżenia. Do kosmetyków w pudrze najlepiej nadają się pędzle syntetyczne, które przypominają w dotyku włosy. Jeśli włosie będzie plastyczne lub zbyt sztywne, nie uzyskasz oczekiwanych rezultatów. Wszystko, co służy do nakładania pudru na twarzy, powinno być lekkie i miękkie w dotyku.

A CO Z RÓŻEM W PUDRZE, CIENIAMI DO POWIEK ITP.?

Puder może być użyty do utrwalenia kosmetyków w kremie, takich jak kremowy róż lub kremowy cień do powiek. Użyj tych samych technik, co powyżej: lekko rozpyl puder, używając dużego pędzla do twarzy, aby utrwalić róż w kremie, lub małego wypukłego pędzelka, aby utrwalić kremowe cienie. Używaj delikatnych, dociskających ruchów, aby uniknąć przesuwania produktu pod spodem.

NIE ZAPOMNIJ CZYŚCIĆ PĘDZLA I GĄBKI!

W przypadku pudru prasowanego upewnij się, że pędzel lub gąbka do makijażu, których używasz, są suche. Jeśli na narzędziu nagromadzi się zbyt dużo wilgoci, może to zwiększyć wilgotność prasowanego pudru. Kiedy puder prasowany wchłonie olejki lub inne składniki nawilżające, stanie się twardy i pojawią się na nim plamy. Gąbka do makijażu powinna być czyszczona co tydzień i regularnie wymieniana. Pędzel do twarzy także należy czyścić co tydzień. Praktykowanie tego rodzaju zabiegów higienicznych pomoże zapobiec wypryskom i sprawi, że Twoje kosmetyki dłużej zachowają trwałość. Kiedy w prasowanym pudrze pojawi się otwór wielkości złotówki, czas go wymienić. Uważaj na puder i unikaj upuszczania puderniczki na podłogę. Łatwo się łamią i trzeba je wówczas wymienić.
Odkryj wszystkie pudry do twarzy mac