DĄŻYMY DO ŚWIATA, W KTÓRYM NIE MA MIEJSCA NA OKRUCIEŃSTWO WOBEC ZWIERZĄT


M·A·C nie testuje kosmetyków na zwierzętach. Nie posiadamy żadnych ośrodków, w których prowadzone byłyby testy na zwierzętach oraz nie zlecamy takich badań firmom zewnętrznym. Firma M·A·C nigdy nie przeprowadzała testów na zwierzętach i jest liderem ruchu, który położy kres takim badaniom na całym świecie. Podczas, gdy rządy niektórych państw wymagają testowania produktów na zwierzętach, aby sprawdzić ich bezpieczeństwo przed dopuszczeniem do obrotu, nasza firma nawołuje do zmiany tego stanowiska i udowadnia, że istnieją metody alternatywne. Jesteśmy dumni ze współpracy z IIVS (Instytutem Nauk In Vitro) mającej na celu popularyzowanie i przyjęcie innych metod badawczych na całym świecie.

 

 

FAQ


Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań. Jeśli masz inne pytania, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta MAC pod numerem +48221049989. Chcemy rozmawiać na ten temat.

 

Które kraje wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach?
Jedynym krajem, o którym wiemy, że w ramach swojej polityki bezpieczeństwa domaga się testów na zwierzętach, są Chiny.

W jaki sposób M·A·C testuje swoje produkty, aby sprawdzić ich bezpieczeństwo i skuteczność?
Testy przeprowadzamy na ludziach ochotnikach. Przeprowadzamy też testy in vitro lub zlecamy ich przeprowadzenie.

Czy M·A·C posiada ośrodki, w których prowadzone są testy na zwierzętach?
Nie. Nie posiadamy żadnych ośrodków, w których prowadzone byłyby testy na zwierzętach w jakimkolwiek miejscu na świecie.

Co to jest Instytut Nauk In Vitro?
INSTYTUT NAUK IN VITRO (IIVS) opracowuje i wdraża programy w krajach, w których nie wprowadzono badań in vitro. Celem tych programów jest poinformowanie naukowców o potwierdzonych naukowo wynikach gwarantujących bezpieczeństwo tych badań. Jesteśmy dumni, mogąc ogłosić, że nawiązaliśmy współpracę z INSTYTUTEM NAUK IN VITRO (IIVS), którego celem jest wsparcie w dążeniu do wdrożenia alternatywnych metod testowania jako standardu obowiązującego na całym świecie. Zapewniając środki na prowadzenie przez IIVS Programu pomocy o zasięgu międzynarodowym (IOP), pracujemy nad tym, aby doszło do zmiany w tej kwestii. Program IOP zapewnia szeroki wachlarz wsparcia, w tym pomoc techniczną w formie wykładów, warsztatów oraz szkoleń interaktywnych, w krajach, które polegają na testach na zwierzętach w celu określenia bezpieczeństwa produktów lub składników.