WYSZUKIWARKA ODCIENI PODKŁADÓW

 

Znajdź perfekcyjnie pasujący do Twojej karnacji podkład – bez wychodzenia z domu. Wybierz swój rodzaj karnacji, sprawdź jakie widzisz u siebie tony. Możesz kierować się zdjęciami i wybrać modelkę, która ma urodę najbardziej zbliżoną do Twojej. Podążaj za naszymi wskazówkami, a na pewno znajdziesz swój idealny odcień.KROK 1: ODKRYJ TON SWOJEJ CERY


Wśród odcieni podkładów MAC znajdziesz następujące oznaczenia: NW, N, NC oraz C. NW to Neutral Warm, czyli ciepły, neutralny, N – Neutral, czyli po prostu neutralny, Neutral Cool – zimny, neutralny oraz Cool – zimny. Przyjrzyj się sobie w naturalnym świetle, bez makijażu. Sprawdź jakie tony u siebie widzisz: różowawe czy złociste? Jeśli zauważalne są oba – wybierz ten, który dominuje.

Warto też zapamiętać, że w podkładach NC dostrzeżemy więcej żółtych pigmentów, a w NW, różowych, a nawet pomarańczowych w zależności od tego z jak ciemnym podkładem mamy do czynienia.

TON RÓŻOWAWY

Wybierz podkłady o oznaczeniach NW oraz N. Można je opisać jako bogate, ciepłe, miedziane i mahoniowe.

Neutral Warm Light
Neutral Warm Medium
Neutral Warm Medium
Neutral Warm Deep Dark
TON ZŁOCISTY

Odcienie NC oraz C pasują do tonów złocistych, ale można je również opisać jako karmelowe, szamapańskie oraz opalone - słoneczne odcienie.

Neutral Cold Light to Medium
Neutral Cold Light
Neutral Cold Light
Neutral Cold Light


KROK 2: WYBIERZ ODCIEŃ

Jeśli już wiesz jaki jest ton Twojej skóry, skorzystaj z poniższej wyszukiwarki i znajdź odcień, który najlepiej będzie do Ciebie pasować. Wystarczy, że wybierzesz swoją karnację (po lewej) oraz ton (po prawej). Powodzenia!

NC30
C4.5
C3.5
NC40
NW47
NW35
NW43
NC35
N4
C8
C5
N4.75
N5
N6.5
NC5
NW46
N4.5
NC55
NC10
NW60
C55
NC44
NC42
NW48
NC20
NW58
NC13
C45
N6