Lesley Keane

Irlandia
Początek: 1996 r.

O Artyście

Senior Artist Lesley Keane

jest z Dublina, z Irlandii. Jej pierwsze zetknięcie z makijażem nastąpiło w wieku czterech lat, kiedy na Boże Narodzenie dostała “udawany” zestaw kosmetyków dla dzieci. Zdała na studia w Dublinie, na kierunek fashion design (projektowanie mody”). Na studiach rozwinęła swój talent wizażystki, przede wszystkim dzięki regularnej praktyce, która polegała na malowaniu koleżanek. W późnych latach 80. jako punkówa szczyciła się wymagającą umiejętnością wykonania różnego rodzaju kresek eye-linerem, która mogłaby zawstydzić samą Toyę Wilcox. “Kiedy M·A·C w 1997 roku pojawił się w Dublinie, wiedziałam, że tam znajdę pracę dla siebie”. Przez pierwsze pięć lat byłam artystką stoiskową, następnie przeszłam do kadry szkoleniowej. Od trzech lat jestem już senior artist i nadal, choć upłynęło już piętnaście lat, jestem zakochana w mojej firmie.

Celtyckie dziewczyny

“Młode Irlandki uwielbiają płynny eye-liner, tak więc Fluidline kolor: Blacktrack i tusz 36 Lash są tu niezbędne. Do szybkiego uniesienia brwi polecam Full Lash Curler. Prawda jest taka, że tusz do rzęs jest jednym z tych produktów, na którym większość ludzi polega najbardziej, dlatego proponowałabym również inwstycję w Haute & Naughty Lash. Bez tuszu nie ruszam się z domu. Moje rzęsy są jedyną częścią mnie, o którą nie martwię się, że przytyje! Zauważyłam również, że wzrosła liczba Irlandek, które otwierają się na eksperymenty ze szminką i takimi kolorami jak: czerwony, różowy, czy fioletowy. Cyber Lipstick to szminka o gotyckim odcieniu fioletu, która cieszy się dużą popularnością i pasuje do wszystkich kolorów skóry, jak również pomadka Girl About Town w kolorze hot pink.”

Brew uniesiona

“Mocno wierzę w to, że dobry kształt i kontur może zdziałać cuda. Zawsze mam przy sobie kredkę do brwi Eye Brows, odcień Lingering and Stud, no i, oczywiście, dobrą pęsetę. Zapasowa Mascara Wands do brwi i rzęs to dobra inwestycja. Gdy juz masz to wszystko, możesz zacząć eksperymentować z kolorami. Uwielbiam kredkę Teddy Eye Kohl rozrysowaną wokół całego oka, z cieniami Honey Lust i Mulch na szczycie górnej powieki. To właśnie tych cieni użyłam w makijażu Biancy Jagger do jednej z moich ulubionych sesji zdjęciowych, przy jakiej do tej pory pracowałam. Pracowaliśmy w starym, opuszczonym budynku z Helmutem Newtonem.”

Kicajacy króliczek

“Uwielbiam pracować dla M·A·C, odwiedzać wszystkie najwspanialsze miejsca na świecie. Wspierana przez kolegów, mogę tu w pełni wyrażać siebe i jednocześnie inspirować i uczyć innych. Poznałam niesamowicie inspirujących ludzi, o przyjęciu w rezydencji Playboya nie wspominając.”

Ulubione Artysty: Lesley K