Maite Tuset

Hiszpania
Początek: 1998 r.

O Artyście

Senior Artist Maite Tuset

ceni sobie pewną dozę dramatu inspirowaną ojczystą Hiszpanią. Maite lubi mocno podkreślone oczy i usta zaakcentowane intensywnym kolorem. Pochodzi z Walencji, lecz pracuje głównie w Barcelonie, a ostatnimi czasy również w Madrycie. Swoją przygodę z makijażem rozpoczęła wkrótce po odkryciu toaletki z kosmetykami mamy. Dzięki eksperymentalnemu podejściu zyskała sobie wierne grono fanów. Dziś Tuset pomoże nam uchwycić w stylizacji istotę lata, pozostając przy tym w zgodzie z najnowszymi trendami.

Miłość do Balearów

“Jest tak wiele miejsc na świecie, które pragnęłabym odwiedzić... Jednak najbliżej raju byłam, gdy znalazłam się na Formenterze - magicznej wysepce należącej do archipelagu Balearów. Gdybym leciała tam dziś, wzięłabym z sobą Graphblack Technakohl Liner, bo to kosmetyk, który zawsze towarzyszy mi w podróży, Face and Body Foundation, bo ten produkt idealnie nadaje się na słoneczne wakacje oraz mascarę Haute & Naughty Lash, która daje mi wybór pomiędzy naturalnymi a mocno pogrubionymi rzęsami.”

 

 

Kawa ze śmietanką

“Tu, gdzie mieszkam, trendy są bardzo ważne. W tym sezonie królują usta: liczy się żywy kolor oraz naturalna, promienna, zdrowa cera. Pomimo podążania za modą, mam swoje ulubione stylizacje, do których chętnie powracam. Uwielbiam konturówkę do powiek Eye Pencil in Coffee. Często używam jej jako cienia, rozmazując ją na powiekach za pomocą pędzelka 239 Eye Shader Brush. Ponadto podkreślam oczy linerem Graphblack Technakohl i maluję usta odrobiną koloru, np. w postaci Media Lipstick. Odrobina balsamu do ust nadaje im naturalnego wyglądu. Najlepszym dopełnieniem makijażu jest lekkie zaakcentowanie kości policzkowych.”

Marmeelaaada!

“Gdy pracowałam w Barcelonie, pewnego dnia podszedł do mnie jakiś facet i poprosił o gąbkę do zmywania makijażu. Zaczęłam mu więc opisywać różne rodzaje produktów M·A·C do zmywania makijażu. Tymczasem on nagle złapał gąbkę i wsadził ją sobie do kieszeni. "O nie" - oburzyłam się - "trzeba zapłacić!" Chłopak wyglądał na zmieszanego. Poprosiłam go ponownie, by oddał gąbkę, a on się tylko roześmiał i krzyknął: "UŚMIECHNIJ SIĘ! Jesteś w telewizji!"

Ulubione Artysty: Maite T