Rumiko Ikeda Harris

Japonia
Początek: 1997 r.

O Artyście

Senior Artist Rumiko Ikeda Harris

mieszka i pracuje w Tokio, gdzie przed rozpoczęciem kariery w wizażu studiowała ekonomię. Ta wierna i długoletnia fanka M·A·C wyznaje, że to właśnie "przełomowy styl i podejście" naszej marki zaraziło ją miłością do makijażu. Harris, która uprzednio pracowała dla Anna Sui cosmetics, dołączyła do rodziny M·A·C, "by przenieść swoją karierę na wyższy poziom". Dziś opowiada nam o swojej pracy za kulisami pokazów mody i sesji zdjęciowych i wyjaśnia, dlaczego makijaż jest jej ulubioną formą sztuki.

Znajomości w najwyższych sferach

“W mojej pracy doświadczyłam wielu niesamowitych chwil. Bardzo podobała mi się praca za kulisami pokazu Stelli McCartney w Tokyo oraz dla Marni, MSGM i Max Mara podczas mediolańskiego Tygodnia Mody SS15 Milan Fashion Week. Jedną z moich ulubionych modelek jest Ai Tominaga, z którą miałam przyjemność współpracować na pokazach DVF i Adeam. Gdy nie uczestniczę w tygodniach mody, mój typowy dzień obejmuje ogarnianie mediów społecznościowych, sesje zdjęciowe, spotkania z wydawcami i organizatorami imprez oraz prowadzenie warsztatów szkoleniowych.

Artystka

“Uwielbiam proces nakładania makijażu na delikatną skórę. To dla mnie prawdziwa sztuka. Inspirują mnie legendarni wizażyści tacy jak Gordon Espinet, Terry Barber, Tom Pecheux oraz teatr Kabuki. Gdy byłam młoda, miałam zaszczyt wziąć udział w takim spektaklu. Mój własny styl to kolory ziemi, a największym źródłem inspiracji są dla mnie obrazy, które podziwiam w galeriach sztuki.”

Powrót do podstaw

“W duchu jestem chłopczycą. Uwielbiam czerń oraz niestandardowe rozwiązania. Żyłka buntowniczki sprawia, że wciąż chcę się rozwijać i poszukuję wyzwań. Najważniejsze są dla mnie podstawy. Każda z nas powinna zaopatrzyć się w odżywkę do ust M·A·C, paletę Studio Conceal and Correct Palette oraz puder Prep + Prime Transparent Finishing Powder. Wygląd skóry zależy od pogody i stanu zdrowia, więc warto dobrać odpowiednie produkty i nauczyć się technik masażu twarzy.”

Ulubione Artysty: Rumiko I