Vimi Joshi

Bliski Wschód
Początek: 1994 r.

O Artyście

Senior Artist Vimi Joshi

jest - jak sama mówi - "globalnym nomadem" o stylu naznaczonym eklektyzmem i bogactwem doświadczeń międzykulturowych. Pracuje również jako dyrektor ds. makijażu przy organizacji bollywoodzkich oskarów (zwanych IIFA). Przyszła na świat w bardzo konserwatywnej, hinduskiej rodzinie, dorastała w Anglii, a następnie przeniosła się do Dubaju, gdzie obecnie pracuje dla M·A·C jako Senior Artist na Bliski Wschód i Indie. “Czerpię inspiracje z wszystkich tych kultur, które tak bardzo różnią się od siebie." - wyjaśnia. “Wewnętrzny spokój i równowagę utrzymuję dzięki medytacjom, jodze i makijażowi." Zapoznaj się z radami Joshi dotyczącymi łączenia kolorów i nakładania idealnej bazy pod makijaż.

Mekka Bollywood

“Moim najwcześniejszym wspomnieniem związanym z makijażem jest mama nakładająca makijaż w hinduskim sari i zmieniająca się pod wpływem kosmetyków w elegancką, pełną blasku kobietę. Przytłoczona wieczną szarością angielskiego krajobrazu, spędziłam w dzieciństwie wiele godzin, oglądając bollywoodzkie produkcje i chłonąc ich kolory, choreografię i kostiumy. Zarządzanie sekcją makijażu przy organizacji IIFA jest więc dla mnie niezwykłym wyróżnieniem. Impreza trwa trzy dni i czasami w dniu wręczenia nagród wykonujemy makijaż dla ponad 300 osób. Ceremonię ogląda w telewizji blisko miliard osób. Makijaże są niezwykle kolorowe, dramatyczne i sceniczne i doskonale współgrają z wymyślnymi strojami i biżuterią.”

Baza kluczem do wszystkiego

“Pierwszym kosmetykiem od M·A·C, jaki kupiłam, był Studio Fix Fluid SPF 15 w odcieniu C6. Wtedy to po raz pierwszy w życiu użyłam podkładu, byłam dumna, że udało mi się kupić produkt M·A·C i wszystkim go ochoczo pokazywałam! Kolor i stopień krycia były wprost idealne. Obecnie lubię też Mineralize Foundation SPF 15, który sprawia, że skóra wygląda świeżo niczym rosa o poranku, a oprócz tego odżywia skórę.”

Oczy, głupcze!

“Mieszkanki Dubaju są zafascynowane makijażem, uwielbiają eksperymentować z kolorem i teksturą, choć ich oczy są zawsze mocno podkreślone kredką kohl. Sama poleciłabym Smolder Eye Kohl, która jest moim zdaniem niezbędna dla wszystkich kobiet, które pragną podkreślić i zaakcentować oczy. Połącz ją z Zoom Fast Black Lash - królową wśród mascar, która zapewni Ci królewskie rzęsy! Do ust polecam Burgundy Lip Pencil, która doskonale harmonizuje z bliskowschodnią lub hinduską karnacją. Tak wykonany makijaż pięknie wyrównuje koloryt skóry i utrzymuje się na niej przez długi czas.”

 

Ulubione Artysty: Vimi J